YAP siyahısından kənarda qalan deputatlar

Yeni Azərbaycan Partiyasının ötən gün deputatlığa namizədlərinin siyahısını açıqlayıb.

YAP siyahısından kənarda qalan deputatlar
https://peyk.az

Peyk.az xəbər verir ki, YAP 2015-ci ildə 118 dairədən namizəd irəli sürmüşdüsə, hazırda 123 dairəni əhatə edib. Belə ki, YAP yalnız iki dairədən – Naxçıvan və Xankəndidən namizəd irəli sürməyib.

Milli Məclisin buraxılması barədə qərar qəbul edildikdə isə YAP parlamentdə 68 mandata sahib idi. Belə ki, YAP-ın 5 millət vəkili müxtəlif vəzifələrə təyin olunduqlarına görə qanunvericiliyə uyğun olaraq mandatdan imtina etmişdi.

Hazırda YAP-ın deputatlığa namizədliyə təqdim etdiyi 123 nəfərdən 75-i yeni simadır, 48 nəfər isə hazırkı millət vəkilləridir. Beləliklə, YAP parlamentdə olan millət vəkillərindən 20 nəfərin namizədliyini təkrar irəli sürməyib.

YAP-ın namizədliyini irəli sürmədiyi deputatlarını və onların əvəzinə təqdim etdiyi yeni namizədləri dairələr üzrə təqdim edirik:

24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi

Rövnəq İbrahim oğlu Abdullayevin (1965-ci il təvəllüdlü) əvəzinə Elnur Elşad oğlu Mustafayev.

27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi

Dilarə Məmmədağa qızı Cəbrayılova (1971) əvəzinə Əliabbas Qalib oğlu Salahzadə

29 saylı Səbail seçki dairəsi

Şəmsəddin Hümmət oğlu Hacıyev (1950) əvəzinə Aytən Arif qızı Hüseynova

32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi

Ağacan Qulam oğlu Abıyevin (1937) əvəzinə Afət Əbil oğlu Həsənov

39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi

Xanlar Nuru oğlu Fətiyev (1972) əvəzinə Müşfiq Cəfər oğlu Cəfərov

41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi

Mirzəcan Mirzəmməd oğlu Xəlilov (1954) əvəzinə Hicran Kamran Hüseynova

54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsi

Tahir Süleyman oğlu Süleymanov (1948) əvəzinə Sadiq Haqverdi oğlu Qurbanov

56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi

İlham Əlisəftər oğlu Əliyev (1967) əvəzinə Kənan Zeynal oğlu Mərdanov

57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi

Müslüm Mürsəl oğlu Məmmədov (1980) əvəzinə Nizami İsməli oğlu Qəribov

59 saylı Salyan seçki dairəsi

Əliağa İzzət oğlu Hüseynov (1946) əvəzinə Rəşad Əzizağa oğlu Hacıyev

61 saylı Neftçala seçki dairəsi

Arif Qafar oğlu Rəhimzadə (1941) əvəzinə Gültəkin Zakir qızı Sadıqova

63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi

Elçin Bəybala oğlu Quliyev (1960) əvəzinə Kamal Xaqani oğlu Cəfərov

68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsi

Mirkazım Məhəmməd oğlu Kazımov (1950) əvəzinə Elman Xudum oğlu Nəsirov

70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi

Nəriman Əlibaba oğlu Əliyev (1968) əvəzinə Məşhur Sadıq oğlu Məmmədov

79 saylı İmişli seçki dairəsi

Əsabil Qarakişi oğlu Qasımov (1955) əvəzinə Nazim Abdulrəhim oğlu Əzimov

84 saylı Füzuli seçki dairəsi

Bahar Əvəz qızı Muradova (1962) əvəzinə Svetlana Gəray qızı Məmmədova

99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi

Sona Sakit qızı Əliyevanın (1980) əvəzinə Nurlan İrfan oğlu Həsənov

104 saylı Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi

Rafiq Musa oğlu Məmmədhəsənov (1945) əvəzinə Elnarə Səməndər qızı Məhərrəmova

113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi

Yaqub Mikayıl oğlu Mahmudov (1939) əvəzinə Vüqar Yapon oğlu İsgəndərov

123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi

Cavid Qənbər oğlu Qurbanov (1958) əvəzinə Aqil Sadiq oğlu Məmmədov.